Co to je robotická nebo automatická sekačka?

Je to především pomocník, který vám ušetří čas. Sekačka  seká zahradu nezávisle na Vás a udržuje Váš trávník v perfektním stavu.Jsme zahradnická firma ,tedy by se zdálo, že si vlastně instalací takového zařízení bereme práci. Pravda je to jen částečně. Robotická sekačka je ideální volbou pro někoho, kdo nechce údržbu své zahrady zanedbávat a přitom nemá moc času .Z vlastní zkušenosti víme, že u zákazníků, kam jezdíme jen jednou do měsíce  pečovat o výsadby a o trávník se „starají sami“ je běžné ,že součástí naší měsíční návštěvy je seč přerostlého a řídkého trávníku. Obvyklím argumentem je  právě nedostatek času nebo nepřízeň počasí. Přitom trávník je Vaší vizitkou. Zahrada může být sebelépe založena .Mohou být vysazeny drahé a krásné rostliny. Pokud nebude hezký trávník, celkový dojem není stoprocentní. Právě v takových případech je robotická sekačka ideální volbou.

Je na Vás zda chcete pracovat takto:

1

Nebo se v klidu po práci procházet po pěkném trávníku:

2

Jak pracuje automatická sekačka?

Sekačka pracuje ve vymezeném prostoru. Ten je ohraničen vodícím drátem . Drát začíná a končí v napájecí stanici kam se  sekačka vrací po dokončení pracovního cyklu, aby se nabyla. Drát je chycen do terénu jehlami .Za pár týdnů zaroste a není vidět. Druhou možností je sloupnutí travního drnu a uložení pod zem .Robotická sekačka pracuje z programem, který  zaručuje, že sekačka vždy alespoň jednou přejede každé místo na vymezeném prostoru. Seká každý den , tedy pokosené zbytky jsou dlouhé v řádu milimetrů. Proto nevadí ,že posekanou trávu nesbírá, ale mulčuje. Program sekačky se dá upravit dle charakteru a tvaru prostoru, který má sekat. Sekačka má čidlo srážek , takže pozná když prší a vrátí se do nabíjecí stanice.

Jak složitá je údržba?

Automatické sekačky mají buď letmo uložené nože , nebo hvězdici z tenkého plechu.  Nůž se po čase otupí. Proto je potřeba jej v prvním kroku otočit, neboť  je  oboustranný . Při druhé kontrole pak nůž vyměňujeme . Interval výměny záleží na charakteru zahrady a trávníku. Obvykle po dvou měsících.

Při takové kontrole je dobré taky sekačku vyčistit, aby zaschlá tráva nebránila dobré funkčnosti sekačky.

Bezpečnost?

Automatické sekačky mají blokování nože při zvednutí nad terén. Některé  pak ještě kryt nože aby nedošlo ke zranění ,  pokud by někdo chtěl šáhnout pod sekačku , která je v chodu . Vzhledem k tomu, že vodící drát je odporový , není potřeba se obávat proudu v drátu.

Robotická sekačka Vám jistě ušetří spoustu času a zajistí pěkně posečený trávník. Ale  nezbaví  Vás  další péče o něj. Je vhodné provádět dvakrát do sezony vertikutaci(odstranění stařiny, prořezání) a hnojení  Vašeho trávníku. To je práce , které Vás žádný automat nezbaví a přitom je spolu z pravidelnou  sečí nezbytností pro docílení pěkného trávníku.

Co Vám můžeme nabídnout?

Firma Macom Garden s.r.o nabízí kromě prodeje i instalaci robotických sekaček. Samozřejmostí je technická příprava. Například vyvedení elektřiny a kompletace sekačky. Dále pak provádíme  servis a sezonní údržbu sekaček dle domluvy. Dodáváme náhradní díly na sekačky námi prodávané a servisované.