I vaše zahrada potřebuje přípravu na zimní období. Jak se postarat o zahradu před zimou se pokusím popsat na následujících řádcích.

Pokud máme na zahradě rostliny, které jsou náchylné na vymrzání je vhodné je před mrazem je ochránit. Můžeme to provést buďto chvojím nebo jutovou tkaninou. Pokud zvolíte jutu máte také možnost i pro zimní období zpestřit zahradu dekorací, která plní funkci ochrany proti mrazu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trávník je vhodné naposledy posekat, aby přerostlá tráva nebyla pod sněhem. Je vhodné také na posledy pohnojit. Používáme hnojiva s větším podílem draslíku. Ten podporuje odolnost trávníku proti chorobám a vymrzání. Odstraníme spadané listí, které by pod sněhem tlelo a bylo by základem pro houbové choroby.

Pokud na zahradě máte závlahový systém ,je nezbytné i tento připravit na zimu. Provádí se stlačeným vzduchem, kdy ze systému vytlačíte vodu, aby nedošlo k poškození komponentů. Na závlaze jsou nejcitlivější ventily a trysky. Trubní rozvody pokud jsou bez tlaku a voda v některých místech zmrzne obvykle přežijí bez následků. Proto je dobré pokud provádíte zazimování, každou sekci profouknout na dvakrát, aby se zbylá voda měla čas stáhnout  a  vy ji při opakovaném na tlakování vytlačily ven.

2

Napište nám

[contact-form-7 id=”117″ title=”Kontaktní formulář 1″]