Příprava terénu a modelace

Na základě zahradnického projektu nebo domluvy s Vámi naše firma provede přípravu terénu a modelace budoucí zahrady. Druhým krokem je dodávka a rozprostření substrátu nebo zahradní zeminy deponované na zahradě, případně drobné stavby, které budou součástí zahrady.

1 2

Výsadba rostlin a mulčování

Dalším krokem při realizaci zahrady je výsadba rostlin a mulčování výsadeb.Mulčování ve výsadbách provádíme pro zjednodušení následné údržby naší zahrady. Mulč, kterým mohou být různé materiály jako kačírek, kůra nebo štěpky, brání prorůstání plevele a drží vláhu ve výsadbě.

3 4

Instalace závlahy

Pokud je součástí zahrady závlahový systém, v této části realizace je instalována závlaha tak, aby po dokončení výsadeb bylo vše připraveno pro závěrečné založení trávníku. Součástí závlahy je jednak postřik trávníku a také závlaha výsadby mikropostřikem nebo kapénkovou hadicí. Závlahový systém je doplněn čidlem srážek, která systém vyřadí z činnosti v případě deště.

5 6

Založení trávníku

Závěrečným krokem na zahradě je založení trávníku, které se dá provést dvěma způsoby. Prvním je po závěrečné jemné modelaci výsevem a zapravením travního semene do substrátu. Druhý způsob, který Vám ušetří značný čas, je položení hotového travního drnu, neboli tzv. travního koberce. Ve druhém případě ušetříte měsíc času a za týden po pokládce máte na své zahradě rok pěstovaný trávník.

7 8

V případě setého trávníku je zhruba po prvním měsíci provedena seč a dosetí trávníku a následně je předán Vám, našim zákazníkům, k užívání.

Pak již nezbývá než o svoji zahradu pečovat tak, aby Vám přinášela radost a relaxaci. Budeme rádi, když Vám budeme smět pomoci k tomu, aby Vám vaše zahrada přinášela radost.

Napište nám

[contact-form-7 id=”117″ title=”Kontaktní formulář 1″]