Vývoj nezastavíme. Věděli jste, že i Váš již instalovaný systém se dá doplnit a rozšířit o některé prvky, které zvyšují komfort užívání Vašeho závlahového systému? Je to tak.

Výrobci vyvíjejí a doplňují své systémy tak aby byli uživatelsky příjemnější a funkčnější.

Pokusím se Vám zde přiblížit několik možností jak doplnit nový či již instalovaný závlahový systém o prvky, které Vám usnadní, či z atraktivní jeho užívání.

ROAM KIT

Neboli dálkové ovládání Vaší jednotky až do vzdálenosti 300m v závislosti na místních podmínkách. Umožňuje ovládat závlahu, kdy je ovládací jednotka v méně přístupném místě.(sklep, garáž apod.)

1Zařízení komunikuje s jednotkami Hunter X-Core, ICC, ACC a I-CORE. Tyto jednotky mají vstup pro „SMART PORT“ – komunikační kanál, který umožňuje připojení tohoto zařízení.

Využijete ho při zkoušení závlahy, zprovozňování na jaře, zazimování a kdykoliv kdy je potřeba servisní práce na závlahovém systému. Při seřizování trysek, nebo kontrole funkčnosti ventilů, čerpadla a podobně nemusíte běhat k ovládací jednotce. Pohodlně si systém spustíte z místa na zahradě kde právě stojíte.

 

2Balení obsahuje komplet vysílač, přijímač a smart port pro propojení jednotkou 1,5m dlouhým kabelem.

 

Solar Sync

Solar sync modul je nadřazený řídící systém určený pro jednotky Hunter PRO-C, PRO-CC, ICC a I-CORE. V závislosti na klimatických podmínkách v daném místě dopočítává a upravuje denní délku závlahy.

3K čemu slouží? Je to jednoduché. Na  jaře je potřeba jiný režim závlahy než v létě , či na podzim. Pokud nechcete jednotku upravovat, tyto úpravy provede za Vás automaticky SOLAR SYNC .A ne jen při změnách ročních období, ale vždy při změně klimatu. Slouží k optimalizaci závlahového režimu, tak aby Vám systém sloužil co nejlépe. Nebude tak v podmračených dnech docházet k přemokření a naopak v parných dnech k přísušku.

Součástí balení je čidlo a samotný modul k jednotce. Stačí tedy vyměnit čidlo a vložit do systému řídící modul. Po naprogramování modulu pak pracuje s daty zadanými v jednotce již sám.

Ovládací jednotka ICE – 9 Ethernet

4Chcete jít s dobou? Je možné Váš závlahový systém ovládat pomocí PC, chytrého telefonu, či jiného zařízení připojeného k internetu. ICE-9 je jednotka, která umožňuje pomocí internetu ovládat a programovat Váš závlahový systém. Přitom zachovává všechny funkce závlahy tak jak jste na ně zvyklí.

Proč?

Umožňuje Vám i servisnímu technikovy vzdáleně kontrolovat funkce závlahy. Případně upravit režim závlahy bez nutnosti návštěvy v místě.Dále pak umožňuje spouštění systému z místa na zahradě bez nutnosti spouštění od ovládací jednotky. Obdobně jako dálkové ovládání. Podmínkou je připojení jednotky do počítačové sítě.